Logo

ТЕРМОПОР ИЗОЛАЦИЈА - ЕКСПАНДИРАН ПОЛИСТИРЕН

Број на оглас: 1200191 | Објавен на: 21.04.2016, 18:11
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 180 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Градежни материјали

Вид на оглас: Се продава


Имајќи во предвид дека објектите се големи потрошувачи на енергија, и тоа преку 40% од вкупната потрошена енергија, секој од нас треба да размислува и околу смалувањето на енергијата која е потребна за загревање и ладење на објектот.

Една од најефикасните мерки за постигнување на поволна клима на внатрешните простории и заштеда на енергија е во вградувањето на изолација.

Термопор е производ со широк спектар на изолациони вредности. Во структурата на ЕПС се содржи 98% воздух и 2% материјал со многу мала тежина, не е токсичен, отпорен е на влага и не гние.

Примарно се користи како ефективна термоизолација за ѕидови, фасади, покриви и
подови кај сите видови на објекти. Може да биде произведен во широка палета на димензии и форми. Густините во кои стандардно се произведува се од 15-35 кг/м3, му овозможуваат широка примена во градежните работи,
а во исто време е лесен и едноставен за транспорт до објектот и внатре во него.

ИЗОЛАЦИЈА ТЕРМОПОР
Без разлика на малата тежина, единствената структура на Термопор, придонесува за неговата исклучителна цврстина. Изложеност на дожд во никој случај не ги намалува нејзините карактеристики во однос на димензионалната стабилност и носивост.

Основни карактеристики:
- Се во употреба во градежништвото
- За него не е потрбна специјална
опрема за ракување
- едноставно се сече
- нема тежина
- долговечен
- не прима влага
- Цементот, варта, малтер, гипс се
комплементарни материјали со
Термопор и врз него немаат
никакво негативно влијание.
- напротив заедно со него можат да
се употребуваат во најразлични
фази на градбата на објектите

------------------------
ЦЕНA: 180 ден./m2
за 20 kgr/m3
------------------------

www.gradbajasen.com.mk/termoizolacija

 Прилеп    Општина: Прилеп

Прати Е-Маил

 Gradba Jasen (претпријатие)