Logo

DETEKTOR ZA OTKRIVANJE NA BEZICNA KAMERA I PRISLUSKUVAC

Број на оглас: 1422803 | Објавен на: 24.12.2017, 15:35
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 900 МКД
Цената е фиксна

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Безжична технологија

Вид на оглас: Се продава


- продавам детектор за осткривање на безжични камери и слушање уреди.
Опсег на отворено фреквенции е 100-2400MHZ во опсег од 10 метри.
Како работи апаратот: притискање и држење на копчето А или В и доближувате местото каде се сомневате дека е скриено слушање уреди или безжична камера. Апаратот почнува да издава звучна и светлосна сигнализација ако има шпионски апарат.
Комплетот е таков како на сликата - упатство, кутија, батерија и апаратот. карактеристики:
Нови и квалитетни
За безбедни бизнис преговори и потпишување договор
Помага да се обезбеди приватноста на вашиот телефонски разговори
Ефикасно да се спречи прислушување, како што е снимањето, измама, заштита на личните податоци и приватноста на доверливи информации.
Одговара за хотел / ресторан / јавен тоалет / менување на собата, итн
Дизајнирано за теоријата на широк спектар на повеќе бенд RF моќ откривање
Автоматски ги детектира сите безжични обектив камери и мини безжична грешки во 10м, ви обезбедува апсолутна приватност
Ефикасно ве спречува од тоа да биде застрелан од искрени камери или да се слушне од страна на скриените грешки

спецификации:
Откривање на фреквенција: 100 ~ 2400Mhz
Ефикасно опсег: 1-10m (3.2 ~ 32ft)
Моќност: 23A 12V батерија (заменливи)
Тип на батерии: AG0 / L521 монета батерија
Димензија: 68 x 35 x 14 милиметри
Боја: црна
- се користи со движење:
1.Detect дека ако вашиот автомобил или канцеларија е полна со безжичен прислушување или надзор уреди.
2.Detect ако мобилен телефон е прислушувано или е абнормална појава (пренос на сигнали без никаква причина во режим на подготвеност)
3.Detect ако вашиот автомобил е полна со GPS следење прислушкување или GPS Tracker.
4.Detect ако има зрачење на покривот базни станици во вашата работна средина или станбени згради.
5.Detect примање и пренесување на сигналите на услугата за кратки пораки, сигнали на сурфање на интернет со мобилните телефони, сигналите на мобилен телефон отворање, затворање и повици.
6.Detect безжичната мрежа сигнали, мобилен телефон базната станица сигнали и областа густина на безжичен систем за надгледување.
7.Detect ако апарат за домаќинство, како микробранова печка излегуваат во јавноста за штетните електромагнетни зрачења на луѓето.
8.Detect ако постои акутна зрачење наречен "мобилен телефон повикувачот" во вашиот престој места.
9.Detect ако има сомнителен безжични сигнали во вашиот престој места.
10.Detect ако има повеќе тајни 5.8 GHz безжична веб камера, безжична прислушкување и жица монитор.
11.Inspect хотели, тоалети, куќи, забавни места, соблекувални за да се спречи безжичен обектив камери.
12.Prevent безжичен прислушувањето на местата на банкомати, театри, уметнички галерии и музеи, итн
13.Before купување на згради, прво да се откријат ако има штетни електромагнетни зрачења за здравјето на луѓето.
Пакет вклучува:
1 x безжични RF детектор
1 x Упатство
- ВРШАМ ДОСТАВА СЕКОЈ ДЕН ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КАРГО ЕКСПРЕС ИЛИ БРЗА ПРАТКА.070-607-455

Огласи од: INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI

Кочани

Станете Премиум член

 Кочани    Општина: Кочани

Прати Е-Маил

 INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI

Потврден огласувач