Logo

Biohumus od californsiki crvi

Број на оглас: 1016138 | Објавен на: 21.05.2018, 00:33
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 8 МКД

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Земјоделство и Животните на фармата

Вид на оглас: Се продава


Се продава на големо и мало органско ѓубриво-биохумус добиено од преработка на арско ѓубриво со помош на калифорниски црви.
Ѓубривото може да се употребува во органското и класичното земјоделско производство во областа на градинарство, овоштарство, лозарство и цвеќарство.
Содржи висок процент на органски и микробиогени елементи кои го стимулираат и зголемуваат приносот, а воедно ја зачувуваат почвата еколошки чиста.

 Свети Николе    Општина: Свети Николе

Прати Е-Маил

 borce

Потврден огласувач