Logo

Biohumus

Број на оглас: 1253799 | Објавен на: 23.01.2018, 14:07
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 9 МКД
Цената не е фиксна

Категорија: Продавници, Трговија / Аптеки, Фармација,Земјоделски

Вид на оглас: Се продава


ЕКО ФАРМА с. Новачани, Велес
9 години искуство во одгледување на калифорниски црви и производство и продажба на бииохумус.

Производство и продажба на биохумус, произведен со преработка на арско ѓубриво со калифорниски црви. Одличен за производство на расад, за одгледување на секаков вид цвеќиња, за прихрана и ѓубрење на декоративни растенија, градинарство, овоштарство и останати земјоделски култури.

Одлични резултати дава и многу е баран при садење на нови овошни и лозови насади.
Одличен за секаков вид на оранжериско производство.

Направени се анализи на биохумусот на Факултетот за земјоделски науки и храна - Скопје со што се утврдени составот, квалитетот и водозадржливоста на истиот.

Биохумусот е ѓубриво кое се користи во органското производство.

Пакувања од 5, 30 и 50 литри.

За големи количини цената може да биде по договор.

Стручна помош при започнување со работа и во текот на одгледување на црвите и производството на биохумус.

тел: 072/206-566, 075/309-387

 Велес    Општина:Велес

Прати Е-Маил

 ЕКО ФАРМА