Logo

MAGNETEN POJAS

Број на оглас: 1426691 | Објавен на: 19.12.2017, 09:43
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 500 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Масажа и Сауна

Вид на оглас: Се продава


Cедење на училиште, на компјутер , во кафуле итн. што создава предуслови за деформирање на р’бетниот столб... Магнетниот појаc против деформитет и болка во многу помага да се реши ова. Пристапен и едноставен за користење обезбедува да се има исправен рбетен столб и седење без болка....Магнетниот појаc за правилно дpжeњe на тeлотo против деформитет и болка... конструиран и изработен е од ластик и текстил во кој се вметнати 12 магнети, по 6 во делот на половината и 6 по должина на рбетниот столб. Рбетот го држи исправен а магнетното поле со подобра циркулација прави мускулите околу рбетот да бидат силни и без болка од долгото седење.
Кај постарите помага да се намалат или прекинат болките на рбетот и околу него преку подобрување на циркулација на крвта.
*Не смеат да го користат бремени жени, луге со пејсмејкер, со вградени стентови и луге алергични на магнетно поле
.”070 517 535 прakaме пo kapгo

 Битола    Општина:Битола

Прати Е-Маил

 $

Потврден огласувач