Logo

DOKTORATI MAGISTERSKI ISTRAZUVANJA TRUDOVI

Број на оглас: 1444359 | Објавен на: 14.02.2018, 11:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1 €

Категорија: Услуги, Сервисери / Обуки, Курсеви, Часови и Подучување / Останато

Вид на оглас: Се продава


ПОМОШ И ИЗРАБОТКА НА:
• ДОКТОРАТИ
• МАГИСТЕРСКИ
• ИСТРАЖУВАЊА
• НАУЧНИ ТРУДОВИ
ИЗРАБОТКА СО:
• СТАТИСТИКА И ЕКОНОМЕТРИЈА
ТЕХНИКИ НА РАСПОЛАГАЊЕ:
• ПОДГОТОТОВКА И ОБРАБОТКА НА ПОДАТОЦИ
• ДЕСКРИПТИВНА СТАТИСТИКА
• АНАЛИЗА НА ВРЕМЕНСКИ СЕРИИ И АНАЛИЗА НА ПАНЕЛ ПОДАТОЦИ
• МЕТОД НА НАЈМАЛИ КВАДРАТИ - OLS
• VAR МОДЕЛИ
• GMM МОДЕЛИ
• PROBABILITY
• PROBIT РЕГРЕСИЈА
• LOGISTIC РЕГРЕСИЈА
• ТРЕНД АНАЛИЗА
• ФАКТОРСКА АНАЛИЗА
• ОСТАНАТИ ТЕХНИКИ ПРИМЕНЕТИ ВО ПРИЗНАТИ НАУЧНИ ТРУДОВИ, А ПРИЛАГОДЕНИ СПОРЕД ВАШИ ПОТРЕБИ
SOFTWER:
• EVIEWS
• SPSS
• STATA
• ДРУГИ НА ВАШЕ БАРАЊЕ И СПОРЕД ВАШИ ПОТРЕБИ
ДОБИВАТЕ:
• ВРВЕН ТРУД НА МАКЕДОНСКИ
• ОРИГИНАЛНОСТ И ПРОФЕСИОНАЛНОСТ
• РЕПРЕЗЕНТАТИВЕН ТРУД ЗА ВО ЗЕМЈАВА И СТРАНСТВО
• СОВЕТ- ИЗРАБОТКА БАЗИРАНА НА ИСКУСТВО ОД ГОЛЕМ БРОЈ НАУЧНИ ТРУДОВИ
• ЦЕЛОСНА ПОДРШКА ОД ИДЕЈА, КОНЦЕПТ, АНАЛИЗИ, ТОЛКУВАЊЕ И ОСТАНАТО ДО КОНЕЧНА ВЕРЗИЈА
НАЈДОБРИ СМЕ- НЕ СМЕ НАЈЕВТИНИ :-)

 Скопје    Општина: Скопје Центар

Прати Е-Маил

 T