Logo

GPS/GSM/GPRS TRACKER CIP ZA SLEDENJE VO ZIVO AVTOMOBILI I DR

Број на оглас: 1456970 | Објавен на: 25.04.2020, 15:13
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1.800 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Авто делови и Авто Опрема / Останато

Вид на оглас: Се продава


- GPS tracker za sledenje vo zivo vo sekoe vreme preku satelit na vasiot telefon ili kompljuter preku Google Maps. Raboti na sledniot princip... Stavate SIM karticka od bilo koj operator bez postaven pin na karticata, istiot se vmetnuva vo vozilo (motor, kola i sl), zenski tasni, palta, stari lugje,vaseto milenice koe i da e podvizno telo koe sakate da go sledite t.e. vo sekoe vreme da imate uvid kade istoto se naogja. Preku specijalniot software imate uvid na Google Maps kade se naogja podvizniot predmet. Trackerot sodrzi kapak so magnet taka sto mozete da go prilepite na metal bilo kade, a da ne bide zabelezan. Prakjate sms kon trakerot i toj vi vrakja koordinati so link i direktno na vasiot smart phone ili PC imate uvid kade podvizniot predmet se naogja. Baterijata drzi do 7 dena ili moze da se povrze direkno na avtomobil, kamijon ili motor. - Исто така има опција за додатна батерија од 11.000mAh кога треба да се следи некоја пратка/пакет на подолг пат.
1. Аларм функции:
- Се сетира да алармира преку порака доколку возилото започни да се движи а претходно било во мирување (заштита од неовластено користење - кражба)
- Алармира доколку возилото, или оној кој го има кај себе уредот, ја надмине брзината која е поставена како референтна во уредот
- Алармира доколку уредот ја напушти предвидената зона која била претходно сетирана
2. GPS функции:
- Испраќа моментални координати преку SMS на сакан интервал или при повик на бројот ставен во уредот
- Испраќа координати на претходно сетирана компјутерска порта преку GPRS интернетот на операторот
- Снима координати на Micro SD картичка кои подоцна можат да се разгледуваат
- Испраќа SOS координати доколку е притиснато SOS копчето на уредот
3. Мониторинг функција:
- Можe да се врши аудио мониторинг во околината на уредот, при бирање на бројот на SIM картичката од уредот се воспоставува мобилна врска - СПЕЦИФИКАЦИИ:
Get the targets latitude and longitude by SMS or GPRS, and check position on google earth.
Support GPRS data transmission.
Auto report position.
Send the last location if it enters into the blind area.
Add or change Username and Password.
Remote Monitoring and SOS feature.
Send a Geofence alert to the user when it breaches the restricted area.
Send a movement alert to the user when it begins to move.
Send an overspeed alert to the user when it moves exceed of the restricted speed.
Send a low battery alert to the user if the battery is low

Dim. - 64mm x 46mm x 17mm(1.8”*2.5”*0.65”)
Weight - 50g
Network - GSM/GPRS
Band - 850/900/1800/1900Mhz
GPS chip - SIRF3 chip
GPS sensitivity - -159dBm
GPS accuracy - 5m
- VRSAM ISPORAKA SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 070-607-455 077-735-790

 Кочани    Општина:Кочани

Прати Е-Маил

 ZORAN

Потврден огласувач