Logo

Victoria Bell’s Crystal Deodorand

Број на оглас: 1520819 | Објавен на: 14.06.2019, 23:05
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 400 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Фармацевтски производи

Вид на оглас: Се продава


Victoria Bell’s Crystal Deodorand
Го контролира потењето;
Ја отстранува непријатната миризба;
Не ги запушува порите;
Без мирис, погоден е и за мажи и за жени;
Дејствува ефикасно и веднаш;
Не остава траги на облеката;
100% природен и безбеден за човековото
здравје и животната средина;
24 часовно дејство;
Бескрајно економичен- трае најмалку 12
месеци.
Што ја предизвикува непријатната
миризба на телото?
Сосема погрешно е верувањето дека телесната миризба е предизвикана од потта и високите летни температури! Непријатната миризба е секундарен производ, добиена во комбинација на потта во контакт со специфичен вид на кожна бактерија која што живее насекаде околу нас.
Начин на употреба: Victoria Bell’s Crystal Deodorant е лесен за употреба и чување. Намокрете го со малку вода и нанесете го врз кожата. За максимален ефект се препорачува користењето на деодорансот да биде веднаш по бањање и тогаш се нанесува директно врз мократа кожа. Victoria Bell’s Crystal Deodorant не ветрее, не ги губи квалитетите доколку го заборавите отворен и може без проблеми да стои во бањате доколку не се мокри.
Код: 906001
Цена: 400.00 ден.
Контакт: 078 610 785, 078 610 784

 Скопје    Општина: Скопје Центар

Прати Е-Маил

 Zdravje Ubavina Uspeh

Потврден огласувач