Logo

Soundsense Pico mkII

Број на оглас: 1575247 | Објавен на: 09.04.2018, 10:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 35 €
Цената е фиксна

Категорија: Музички инструменти и опрема / Микрофони

Вид на оглас: Се продава


CUSTOM MADE

Кондензаторски микрофон, со вградено предпојачало.
Предпојачалото е првокласно, напредно и иновативно, и е исклучиво сопственост на Soundsense со дисторзија од 0.03% и огромни динамички можности.
Има копче за селектирање на засилување од +15 и +32dB.
Се напојува со 9В батериja(коцка), коja се става внатре во телото.
Убав и чист звук, типично за кондензаторски микрофон со мала дијафрагма. Вграден поп-филтер, со тело од елоксиран алуминиум-многу отпорно на гребаници и удари. Aвтоматско исклучување, доколку нема конектор. Излезот е квалитетен 6.3мм женски конектор.

Достава до цела РМ.
Спецификации:
омнидирекционален, S/N>60dB, max SPL=136dB, тежина 170g, поп филтер, рамен фреквентен одзив од 20Hz до 20kHz.


КИПЧИЊА ЗА ЗВУКОТ:
https://soundcloud.com/user-71166600/soundsense-pico-guitar-mono

https://soundcloud.com/user-71166600/soundsense-pico-guitar-stereo

https://soundcloud.com/user-71166600/soundsense-pico-vocal

Не треба фантом ни предпојачало. Директно дава линиски излез. Многу практично и едноставно решение.

-------Soundsense-------
"https://www.facebook.com/soundsense.tolev"

 Скопје    Општина: Аеродром

Прати Е-Маил

 Михаил

Потврден огласувач