Logo

ENDOSKOP SO USB ZA GLEDANJE I OTKRIVANJE

Број на оглас: 1616595 | Објавен на: 26.07.2017, 19:15
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1.500 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Вид на оглас: Се продава


PRODAVAM NOVI VODOOTPORNI ENDOSKOPI ZA BRZO I LESNO GLEDANJE I OTKRIVANJE NA RAZNI NESTA OD RAZNI OBLASTI I RESAVANJE NA VASITE PROBLEMI. Карактеристики: 100% НОВ БРЕНД. Боја: црна
Пиксели: 300.000 пиксели
LED количество: 4
Работа Должина: 5m
USB интерфејс: USB 2.0.
Формат на слика: VGA / QVGA.
Слика резолуција: 640 * 480/320 * 240.
Frame rate: 30 fps.
Водоотпорен ниво: IP66.
300000 пиксели CMOS камера.
Фаќање слика слика или видео во VGA формат со 640 * 480 резолуција.
Таа има вграден во LED светло (со контрола на светлината) на камера главата за да ја расветли областа на инспекцискиот надзор.
На флексибилна камера е водоотпорен со дијаметар од 10мм, така што ќе може да изврши увид површина под вода, празнини и дупки.
4 LED диодна светлост. Светлата можае да работат подобро кога светлината е многу темна.
Напојување преку USB порта, лесен за инсталација и употреба.
LED прекинувач: лесно регулирање на прекинувачот
XP систем може да се види на видео директно, без да инсталирате софтвер, Vista или Win 7 треба да го инсталирате софтверот "amcap", која во ЦД-РОМ.
Компатибилен со: Windows XP / Vista / Win7 систем, не е компатибилен со Apple Mac систем.
Забелешка: Светлината се прилагодува на прекинувач за 2 милиони пих. и 5м е на средината на кабелот. Светлината се прилагодува на прекинувач кој е во близина на USB портата.
Пакетот Содржина:
1 x USB светлосна камера
1 x Софтвер CD VRSAM DOSTAVA SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA POSTA. 070-607-455 077-735-790

Огласи од: INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI

Кочани

Станете Премиум член

 Кочани    Општина: Кочани

Прати Е-Маил

 INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI

Потврден огласувач