Logo

DIGITALEN DVOEN VOLTMETAR SO AMPERMETAR 100V-100A

Број на оглас: 1644346 | Објавен на: 11.01.2017, 19:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 600 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автоделови и Опрема / Останато

Вид на оглас: Се продава


- PRODAVAM NOVI PRECIZNI DIGITALNI AMPERMETAR SO VOLTMETAR ZA ISTOVREMENO MERENJE NA ELEKTRONIKATA NA VASETO VOZILO ILI NEKOJ EL.URED. SO MOZNOST ZA VGRADUVANJE. KRATOK OPIS : Модулот има обратен поларитет заштита, дури и ако тоа нема да го оштети модулот обратно.
Работен напон: DC 4.5-30V
Работа струја: <20mA
Освежување: околу 100ms / пати
Мерка на точност: 1% (± 1 цифра)
Работна температура: -15 до 70 ℃
Работен притисок: 80-106 kPa
Црвена жица : напојувањето +
Црна жица: снабдување со електрична енергија -
Сина жица: PW +, мерење терминал влезниот напон позитивен
Жолта жица (дебелина): ВО +, сегашниот влез
Зелена жица со дебелина: COM, заедничко мерење
PRODAVAM I SUNTOVI 75V-50A, 300 DENARI - VRSAM NARACKA SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSSPRES ILI BRZA PRATAKA 070-607-455 077-735-790

Огласи од: INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI

INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI

Кочани

Станете Премиум член

 Кочани    Општина: Кочани

Прати Е-Маил

 INKUBATORI I OPREMA-DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI I VLAGOMERI

Потврден огласувач