Logo

PRODAVAM LESNIK JATKA

Број на оглас: 1660516 | Објавен на: 08.07.2020, 10:58
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 450 МКД

480 МКД

Категорија: Храна и готвење / Kикирики, Oреви, бадеми, лешници

Вид на оглас: Се продава


Лешниците содржат витамини, минерали, протеини, растителни влакна и здрави масти. Содржат висок процент на витамин Е, витамин Б, голема количина на здрави масти и се добар извор на олеинска киселина. НОВОГОДИШЕН ПОПУСТ ЗА ПОГОЛЕМИ КОЛИЧИНИ!

Лешникот е енергетски највреден продукт. Јадрото содржи 60 проценти масло, 15 проценти белковини, 10 проценти јаглени хидрати и 4 милиграми железо, калиум и калциум. Понатаму, содржат фитохемикалии, вклучувајќи проантхоцианидини, кверцетин и кеампхерол.

Овие проантхоцианидини припаѓаат на групата наречена флавоноиди. Флавоноидите го подржуваат здравјето на мозокот, ја подобруваат циркулацијата и ги намалуваат симптомите поврзани со алергии. Конзумирањето на неколку лешници за ужина го обезбедува вашиот организам со сите овие здрави бенефиции.
Одберете квалитет, одберете го вкусот на здравјето!

 Демир Хисар

Прати Е-Маил

 Elena

Потврден огласувач