Logo

Дабови буриња за вино и ракија

Број на оглас: 1762962 | Објавен на: 22.01.2019, 16:54
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1 €
Цената не е фиксна

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Дрвна индустрија и Преработка на дрво

Вид на оглас: Се продава


Квалитетни буриња за вино и ракија изработени од посебно одбран малешевски даб - „благун“ со проверен квалитет и традиција на изработка над 50 години. Бурињата се изработуваат во стандардни големини од 30 до 300 литри, како и специјални буриња за вино - „барик“ од 225 литри, а по нарачка може и поголеми. Цената е од буре ( не е по литар ) и е во зависност од големината и видот на бурето, а може да се договори во зависност од нарачката.
Лице за контакт: Славчо Страторски, телефон 033/448-657, мобилен 071/244-461

За повеќе информации погледнете на следниот линк: http://www.telegraf.mk/aktuelno/64729-zanaet-od-tatko-na-sin-malesevskoto-bure-e-mevlem-za-rakija-i-za-vino

 Берово    Општина: Берово

Прати Е-Маил

 Slave