Logo

Renault Grand Scenic 1.9 dCi Deluxe 2005

Број на оглас: 1764530 | Објавен на: 12.04.2017, 14:39
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Renault

Модел: Scenic

Година: 2005

Гориво: Дизел

Километри: 180000

Менувач: Рачен

Каросерија: Моноволумен

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Цена: 3.100 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Возилото е во исклучителна состојба пред 2000 km му е направен голем сервис нова турбина нова водна пумпа нов ребраст со затегачи и пк каиш.Возилото е регистрирано до 19.06.2017 зелен картон (една година).

Опис на понуденото возило:
Километража: 199.000
Прва регистрација: 05.05.2005 год.
Гориво: DIZEL
Сила на моторот: 88 kw/120 ks
Менувач: 6/Manual
Боја на каросерија: Сребрена металик

Опрема:
• Mеталик боја
• Фарови за магла
• Имобилајзер
• Централно заклучување
• Електрика на прозори /
• Ел на ретровизори
• Климатроник
• Радио CD MP3
• Серво управувач
• Мултифункционален волан
• Борд компјутер
• Регулирање волан
• ABS антиблокирачки систем на сопирачките
• Воздушни перничиња
• ASR контрола на пролизгување
• Задни светла за магла
• Наслони за глава
- Темпомат
- Полу кожни седишта (ISOFIX)
Повеќе информации на тел: 070 367-815; 070-359-799

 Куманово    Општина: Куманово

Прати Е-Маил

 Goran

Потврден огласувач