Logo

poliranje na farovi (vklucuvajki gi dvata)500 den.

Број на оглас: 1771260 | Објавен на: 29.03.2018, 20:07
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 500 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Останато

Вид на оглас: Се продава


ВРАТЕТЕ ИМ ГО ФАБРИЧКИОТ СЈАЈ НА ВАШИТЕ ФАРОВИ И ШТОПОВИ.

Возете сигурно, решете ја слабата видливост во темница и вратете му дел од стариот сјај на вашиот автомобил.

Под влијание на временските услови, УВ зраци, удари на камчиња и песок, фаровите со години постануваат пожолтени, заматени и непроѕирни, па видливоста во ноќта опасно се намалува.

Наместо скапоцена замена, со полирање и премачкување со заштититен слој против УВ зраци, фаровите на вашиот автомобил повторно ќе “прогледаат” и ќе постанат како нови.

Но немојте предолго да чекате зошто ако се постари и заматеноста е поголема, помали се шансите за враќање на фаровите на оригиналниот фабрички сјај.

 Струмица    Општина: Струмица

Прати Е-Маил

 Pance

Потврден огласувач