Logo

BREEZE AUDIO USB DAC

Број на оглас: 1772276 | Објавен на: 28.03.2017, 21:35
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 80 €

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Останато

Вид на оглас: Се продава


Dac so pojacalo za slusalki so vrvnute cipovi -dekoderi SABRE ESS9023
VRVEN ZVUK ZA MALKU PARI

SA9203 пренос USB поддршка USB2.0 24bit аудио излез
Топ декодер чип ES9023 употреба САД ЕСС е, поддржува 24-битен D / A конверзија,
ES9023 користи напредна дигитална Сабја - аналоген конверзија технологија, овој чип има врвен квалитет на звукот , што го прави идеален избор за дигитален во аналоген конверзија.
ES9023 внатрешна употреба патентирана технологија ултра линearen проток (Hyperstream) архитектура и Време домен нервнича технологија, што го прави возможно да се постигне рекордно ниво на квалитетот на звукот во спонтаниот, динамичен опсег до 112dB. Подобра од CS4398
SA9023 + ES9023 , ниско ниво на бучава сооднос, , доволно за задоволување на мејнстрим HD WAM АППРМ и висока бит-стапка на MP3
Нема потреба од надворешно напојување. Супериорен аналитички, звучи одлично.
WIN7 Win8 WinXP специјални deriver

 Велес    Општина: Велес

Прати Е-Маил

 bozidar

Потврден огласувач