1 / 11
Садење и Пресадување со БИОХУМУС
8 МКД
Цената е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

23.07.2021 09:13

Свети Николе / Свети Николе

Состојба на предмет
Нов

Наскоро се ближи времето за садење овошки и дрвјата се во фаза на хибернација. Овој пат се користи за садење или пресадување. Во оваа статија ние ќе ви показеме како да се засади овошни дрвја , со користење на калифорниски црви, и она што се предностите на таквите садења.
Секоја билка,растение,дрвце кога се пресадува доживува стрес. Биохумусот од калифорниските црви ги дава следниве предности:
1.држи влага 250% повеќе од нормална земја
2.ги има сите потребни хранливи материи кои растенија може да се формираат високо-квалитетни корени како основа за да бидат здрави и растат убаво.
3.содржи хумусен микроорганизми, кои им помогне на растенија се бори против болеста, и дека им помага на корените да се помогне на земјата да ги преземат хранливи материи
4.содржи природен хормон за раст, со што го стимулира насадот за искоренување и раст.
Како резултат на сите овие предности, резултира со поголема стапка на успех на садење и примање на растенија, и растенија се развиваат на здраво. Поставува основа за добар насад -> здрав корен и потребно дополнително хранење околу него.

Кога се користи хумусот од калифорниските црви не може да ги изгори или оштети насадите или било кое рестение.

КАКО ДА ЗАСАДИТЕ ИЛИ ПРЕСАДИТЕ !!!!

Првиот чекор - да се ископа дупка доволно голема. Ова е важно бидејќи на просторот околу коренот мора да биде мека и почвата треба да биде лабава за да го добиете корен на дното .Да се расири теренот и се меша со Хумусот.Потоа плодот е ставен околу него и со попрскување врз почвата се меша со Хумусот или во слоеви попрскувајќи повремено.Na горниот слој посипете заврсен хумус- ѓубриво за да биде за време на дожд или наводнување долу.Количина за засадување едно парче овошје / дрво најмногу зависи од големината на растенија кои ги растение. Околу вас треба да биде 1-5 Л.
цена по договор---инф на тел 071-448-114*****--071-448-114......

Категорија: Дом и Градина / Градина / Хортикултура - растенија

Се продава / Можна е замена од:

dzaic
Потврден огласувач
071 448 114
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам