Logo

Volvo servis i odrzuvanje VELKOM TREJD Kavadarci

Број на оглас: 1872191 | Објавен на: 13.01.2020, 08:46
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1 €

Категорија: Моторни Возила / Камиони

Вид на оглас: Се продава


Велком Трејд Кавадарци нуди сервис и резервни делови за вашата флота од товарни возила - Volvo, Mercedes, MAN, Scania, Iveco, Daf, Schmitz, Krone, Koegel...

Дијагностика и отклонување на сите проблеми на лице место со оригинална дијагностичка опрема.

Располагаме со резервни делови од сопствен увоз - Auger, Cosibo, ALKO, Rantech, Rota, Valeo, а Велком Трејд е ексклузивен увозник за Knorr-Bremse за Македонија.

Во склоп на сервисот можете да ги добиете следните услуги:
Дијагностика, сервис и одржување на
- систем за кочење
- систем за потпирање;
Редовен сервис - промена на масло и филтери, проверка и вкупна оценка на состојба;
Ремонтирање на мотор, репарација на сите делови од систем за кочење, потпирање, погон итн.
Вулканизерски сервис - монтажа и балансирање на гуми + продажба на гуми

Во склоп на сервисот работи и Станица за технички преглед со техничка служба.
- Технички преглед и регистрација;
- Издавање на CEMT сертификати;
- Баждарење на сите видови аналогни и дигитални тахографи.

Комплетна понуда од услуги и резервни делови за илјадници поминати километри.

Западен булевар бб
1430 Кавадарци

Контакт телефони:
тел.: + 389 43 414 445
+ 389 43 420 600
моб.: +389 70 391 542

servis.velkomtrejd@gmail.com

 Кавадарци    Општина:Кавадарци

Прати Е-Маил

 Велком Трејд Кавадарци

Потврден огласувач