Logo

solarni sistemi

Број на оглас: 1893807 | Објавен на: 05.08.2020, 12:37
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 12.000 МКД
Цената не е фиксна

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Соларните апарати енергија

Вид на оглас: Се продава


Бест Солар ДООЕЛ увезува и дистрибуира високо квалитетни соларни колектори кои се изработени од најдобри материјали целосно од INOX и имаат многу долг век на траење, повеке од 30 години. Системот работи потполно автономно со најдобрата pioneer електроника и во зима до - 40 степени. Приклучокот на бојлерот е 3/4 ( 25 мм) што овозможува многу добар проток скоро еднаков на водоводната мрежа. Целиот систем има гаранција од 60 месеци.
Нашиот систем во зимски услови кога температурата е 20 степени под нулата ,а времето е сончево достигнуваат температура од над 90 степени. Тоа ни овозможува соларниот систем да го користиме преку цела година.
Со инсталација на Бест Солар сончев систем сметките за ел. енергија ке ги намалите до 70 % и инвестицијата ке ја вратите за една година.
Пример ако месечно плакате ел.енергија 3000 денари со инсталација на Бест Солар сончев систем заштедите 70% тоа е околу 2000 денари, значи ако инсталирате сончев систем од 25000 денари инвестицијата ке ја вратите за една година и ке продолжите да штедите наредните години.
Повеќе можете да прочитате на нашата веб страна:
www.bestsolar.com.mk

 Крушево    Општина:Крушево

Прати Е-Маил

 Бест Солар (претпријатие)

Потврден огласувач