Logo

ПРОДАВАМ КУЌА ВО СОЊЕ

Број на оглас: 1943925 | Објавен на: 30.08.2019, 00:36
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Број на соби: 5

Квадратура: 70 m²

Број на спратови: 1 спрат

Греење: Друго

Дворна површина: 700 m²

Тип на домот: Една семејна куќа - Самостојна

Состојба: Реновирана

Опрема: Полу наместен

Година на градба: 1994

Година на реновирање: 2014

Број на балкони: 1 Балкон

Број на бањи: 1

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: 2 Паркинг места

Ориентација: Југоисток

Адреса: Ул. 763 бр.7/2 КП Долно Соње

Цена: 65.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Се продава симпатична куќа во Соње 70 м2. плус
посебен објект-гаража 25m2
поточно на граница помеѓу Долно и Горно Соње. До куќата се стигнува по асфалтиран пат со автомобил или автобусбр.58 и 58А. Од сред село е оддлечена околу 400 м. каде има повеќе продавници за набавка на основи производи, Автобуската станица е на 10-20 м.од куќата надморска висина на местото е 500-600 м. Куќата лежи на плац од 700 м2 со струја и бунарска вода плус две бушотини од 37-45 м. На плацот се посадени неколку лешници кои даваат бруто принос околу 50-100 кг. Полуреновирана пред 4 години со енергетска ефикасност, пвц прозори, плочки во купатило, плочки во кујна, поплочена патека околу куќата. Камена ограда од една страна према југ со соседниот плац. На плацот истотака има изградено магацински простор и гаража за две возила.
За цената отворен сум за разговор и договор, може и размена.

  Скопје    Општина: Сопиште

Прати Е-Маил

  Dragi

Потврден огласувач