Logo

Стан 40м2 строг центар *старо ќино*

Број на оглас: 1957679 | Објавен на: 23.01.2017, 10:22
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 2

Квадратура: 40

Греење: Струја

Спрат: 4

Цена: 615 € 620 €

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се продава


Се продава стан од 40м2, кој иако е во строг центар е на тивко и мирно место т.н, старо ќино. Станот се наоѓа на 60 метри оддалеченост, од фонтаната и чинарот кај старата чаршија., Се наоѓа на 4ти последен спрат, има, купатило, претсобје, две посебни соби и балкон(лани реновиран) со 'прекрасен поглед' (кој не може да се има на понизок спрат) право гледа кон езеро, десно кон стариот град а лево кон Галичица, зградата е од 2002 год. Пред некој месец е завршено, со преградување (има две посебни соби), истовремно професионално е варосано а таванот и предницата се направени "абриб'. Цената е хитна и многу намалена, со што е далеку најефтин стан на оваа локација (иако е на повисоко, се дава по цена слична на станови, многу подалеку од центарот, кој реално имаат и 30-40% помала вредност ) 24600 eвра (615 eвра) со се намештај, а можна е и замена за автомобил (по реална цена) со ваша доплата од минимум 17000евра. Јавете се ќе се договориме.070/832-007 .

 Охрид    Општина: Охрид

Прати Е-Маил

 pece

Потврден огласувач