Logo

ПРОДАВАМ СУВ ЛИСТ ОД КОПРИВА

Број на оглас: 1959544 | Објавен на: 17.02.2017, 10:45
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 120 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Храна и готвење / Здрава храна - Мед

Вид на оглас: Се продава


Листот на копривата е богат е со хлорофил, а може да се рече и дека е поливитамински поради големата количина на витамин Ц, каротени и витамин К.
Копривата исто така е исклучително богат извор на минералите калциум, калиум, магнезиум, железо, силициум, сулфур и, се разбира на хлорофил и ензими.
Одберете квалитет, одберете го вкусот на здравјето!

 Демир Хисар

Прати Е-Маил

 Elena

Потврден огласувач