1 / 1
Продавам плац во Делчево
20 €
Цената е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

10.11.2018 08:32

Делчево / Делчево

Квадратура:

1137 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продава плац од 1137 м2, со правоаголна форма, кој со целата негова должина е поред Булевар Македонија, веднаш пред Шумското, во правец на граничен премин со Бугарија. Плацот е погоден за изградба на станбен објект, кој е опфатен со Деталниот урбанистички план и е со имотен лист.
Цена 23е за м2.

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Stojan
Потврден огласувач
070530166
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам