Logo

PRSKALICI 1200 lt 1000 lt VLEKAC PRSKALICI NOVI

Број на оглас: 2043927 | Објавен на: 07.06.2018, 22:44
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: По Договор
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Земјоделски возила / Приклучни машини

Вид на оглас: Се продава


НОВИ ВЛЕЧНИ ПРСКАЛИЦИ !!!
НАЈИЗДРЖЛИВИ !!! НАЈКВАЛИТЕТНИ !!!

МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ СО ПОМОШ НА ЗЕМЈОДЕЛСКИ КРЕДИТ СО 4% КАМАТА ПРЕКУ ЦЕНТРАЛНА КООПЕРАТИВНА БАНКА !!!
- Капацитет на буре: 1200лт ПОЛИЕТЕН материјал
- "CE" Европска сертификација
- Резервоар за чиста вода: 100лт
- Резервоар за миење на раце
- Влечење: Два типа на влечни железа КУКА и на ЗАДНИ ПОЛУГИ НА ТРАКТОР (Најнов начин за подобро завртување)
- Кардан: Најнов тип со ЛАМЕЛАРНА ЗАШТИТА
- Пумпа: Annovi Reverberi AR 1203 ITALY
- Команди: Braglia M170 By-matic ITALY
- Бренери х 16: Braglia M82 ITALY
- Родуктор со две брзини: Bondioli Pavesi Bima M30 Gearbox ITALY
- Перка Алуиминиумска со 82cm
- Земја на потекло: Р. Турција

Напомена:
- МОЖНОСТ ЗА КОМПЛЕТИРАЊЕ НА СИТЕ ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ ЗА АПЛИЦИРАЊЕ НА ИПАРД ПРОГРАМИТЕ и ПРОГРАМИТЕ од Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој
- По нарачка опционално. постојат капацитети од 1000лт, 1600лт 2000лт, 3000лт
- По нарачка опционално, постојат и електронски контроли со сензори за запирање на прскање помеѓу празнините на садниците
- По нарачка опционално, постои и КУЛА модел на задна перка и прскачи, за лозови садници и пониски садници на овошје

прскалица прскалици влекачи влекач
prskalica prskalici vlekaci vlekac

 eDelovi.mk

Потврден огласувач