Logo

Се продава куќа

Број на оглас: 2054265 | Објавен на: 16.09.2018, 15:39
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 6

Квадратура: 130 m²

Број на спратови: 2 спрата

Греење: Дрва

Дворна површина: 600 m²

Тип на домот: Една семејна куќа - Самостојна

Состојба: Стара

Опрема: Празен

Број на балкони: 1 Балкон

Број на бањи: 1

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: 3 Паркинг места

Ориентација: Север

Адреса: c. Vidoviste

Цена: 4.800 €
8.500 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Куќата е во село Видовиште, општина Зрновци, Кочанско. До куќата се доаѓа по асфалт и има канализација и водовод. На долниот спрат има голем подрум, соба за складирање или остава, место за кујна споена со трепезариска соба, ходник и купатило со вц.
На горниот спрат има три соби, ходник, мала остава, отворена тераса со надворешни степеници. Куќата е во добра состојба и веднаш вселива. Легализирана е со документи и имотен лист во целосна сопственост на едно лице.
За оние кој незнаат село Видовиште се наога под падините на Плачковица од Кочанска страна и до селото се доага по нов асфалт од две страни и тоа од О. Облешево 8км и О. Зрновци 4км а до Кочани има само 15км. Селото изобилува со прекрасни природни убавини а веднаш над куќата се многубројните ливади, Видовишката река и брана. Селото е целосно покриено со асфалт и канализација и селски водовод со постојана вода. Изобилува со прекрасни манастири и ново изградена селска црква. Секој кој што сака да му се продолжи животот овде му е местото.
За да се види куќата потребно да се најавите бидејки не живее никој во неа а за подетални информации јавете се на тел: 070/777-226

 Кочани    Општина: Кочани

Прати Е-Маил

 Zoran

Потврден огласувач