Logo

PROTEIN OD SURUTKA---ZA ZGOLEMUVANJE NA MUSKULNA MASA

Број на оглас: 2102730 | Објавен на: 30.06.2016, 23:53
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 250 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Ослабување и Исхрана

Вид на оглас: Се продава


PROTEIN OD SURUTKA---ZA ZGOLEMUVANJE NA MUSKULNA MASA

Протеините кои што ги содржи сурутката директно навлегуваат во мускулното ткиво, што овозможува брзо релаксирање на мускулите после напорен тренинг.

Протеините во сурутката се идеален извор за нашиот организам. На пример имаат позитивно дејство во смалување на апетитот (ако тоа вие потребно), а делуваат позитивно и против забните наслаги и кариес.

Протеините кои ги содржи сурутката се корисни се и за постари лица, посебно оние со намален апетит и имунитет, така што ја спречува остеопорозата кај овие лица.

Бидејќи сурутката е богата со белковини, може со неа да се спрема бебешка храна како замена за мајчиното млеко. Таа е корисна и за бремени жени и спортистите

Протеините од сурутката се составени од цел ланец белковини, меѓу кои значајни се бета-лактоглобулин, алфа-лактобулин, кои имаат корисна особина, тие ги врзуваат витамините растворливи во масти, на тој начин му помага на организмот подобро да ги искористи. Сурутката содржи триптофан и аминокиселини кои ја спреќуваат несоницата и развивањето на патогените бактерии.
-------------------------------------- -------------
PAKUVANJE OD 1 KG E 250 DEN

PAKUVANJATA SE PO 2KG ==499 DENARI

PAKUVANJE OD 5KG NAISPLATLIVO CENA
1000 DEN

ZA PODETALNI INFORMACII JAVETE MI SE NA TELEFONSKI BROJ

MOZNOST ZA DOSTAVA NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU BRZA POSTA.

 Скопје    Општина: Аеродром

Прати Е-Маил

 NINO