Logo

Najevtini Quad Core LGA 775

Број на оглас: 2109539 | Објавен на: 23.07.2017, 13:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 600 МКД

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Процесори / Кулери

Вид на оглас: Се продава


Intel Xeon E5335 (8M Cache, 2.00 GHz, 1333 MHz FSB) - 600 denari


Се работи за серверски процесори, сокет 771 кои со адаптерче и со мала модификација на матичната се користат на сокет 775.

Слични перформанси со: Intel Core 2 Quad Q8300, Q8200, Q6600. По многу пониска цена!

За повеќе информации на следниве линкови:
http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/
http://www.overclock.net/t/1431723/mod-lga775-support-for-lga771-xeon-cpus
https://linustechtips.com/main/topic/365998-mod-lga771-to-lga775-cpu-modification-tutorial/

 Скопје    Општина: Аеродром

Прати Е-Маил

 ///////

Потврден огласувач