Logo

Плац на КОЗЈАК со платени комуналии

Број на оглас: 2124073 | Објавен на: 25.04.2017, 07:09
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 1192 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: 6.000 € Цената е фиксна

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Се продава многу евтино плац од1192м2 со план и платени комуналии за градба на викенд куќа со површина од 84м2 (42м2 приземје + 42м2 спрат. Периодот за кој што треба да се изгради објектот е 10год. Предвидено е на тој локалитет да се изгради хотел, продавници и спортски објекти. Општината за 1год предвидено е да постави водоводна и канализациона мрежа, асвалтирање, улично осветлување и др. Може замена за возило.

 Македонски Брод

Прати Е-Маил

 Zvonko

Потврден огласувач