Logo

Куќа во Охрид

Број на оглас: 2151232 | Објавен на: 20.06.2017, 08:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 15

Квадратура: 490 m²

Број на спратови: 3 спрата

Греење: Друго

Дворна површина: 850 m²

Тип на домот: Една семејна куќа - Самостојна

Состојба: Во градба

Опрема: Полу наместен

Број на балкони: Тераса + 4 Балкони

Број на бањи: Повеќе од 4

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: Повеќе од 4 паркинг места

Ориентација: Исток

Адреса: ул. 7-ми Ноември бр. 157-а

Цена: По Договор
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Се продава поради заминување во странство.

Куќата е П+2+ПК со дворно место од 860 м2.
Куќата во основа е 10,80 x 9 метри односно 95 м2, двата спратови и поткровјето се по 12.50 x 10.60 метри односно по 132 м2 секој или по 124 м2 ако се одземе просторот во кој се скалите од 7,55 м2; вкупна површина на куќата од 490 м2 или вкупна површина на парцелата од 950м2.
Приземјето е целосно опремено, а другите спратови се карабина.
Куќата е со целосна документација и целосно легализирана.

Според урбанистички план на плацот впишани се две маркици П+4+ПК и една маркица П+2+ПК со вкупна градежна површина во основа на трите маркици од околу 500 м2.
Постои можност за договор со инвеститор во зависно од понудата.

Контакт:
Горан - 075 931 362
Гоце - 075 979 160

 Охрид    Општина: Охрид

Прати Е-Маил

 Goce