Logo

BLUETOOTH ZVUCNIK UBIT X6U SO USB;SD/TF CARD FM RADIO

Број на оглас: 2204076 | Објавен на: 19.08.2017, 13:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 700 МКД

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Додатоци за Мобилни телефони / Bluetooth додатоци

Вид на оглас: Се продава


Продавам нови Bluetooth звучници UBIT X6U со многу јак бас и чист звук,ултра модерен и компактен дизајн со USB приклучок,SD/TF card и FM радио.Звучникот може да се поврзе со било кој уред кој има Bluetooth и преку него да се слуша музика.Звучникот е со вграден микрофон и може да се користи како HANDS-FREE за разговор од мобилен.Подржува USB и SD/TF card,односно може да се слуша музика директно од USB или SD/TF мемориска картичка.Се полни преку USB кабел и со едно полнење може да се користи 4-5 саати.Одличен е за во природа,кампување,планинарење,одмори,а може да се користи и во кола како Bluetooth Hands Free за разговори.Достапен е во две бои:плава и црвена.
Спецификации:
-Bluetooth верзија: V3.0
-Работен опсег:до 10 метри.
-Работно време:4-5 часа.
-Полнење:2 часа.
-Капацитет на батеријата:500mAh.
-Звучник:40mm 2.6 ohm 3W
-Влезен напон:DC 5V.
-Фрекфенција:60Hz-18KHz.
-Димензии:145x45x45mm.
-Тежина:215g
Заедно со звучникот иде и кабел за полнење.
Испорака и по карго низ цела Македонија.

 Скопје    Општина: Автокоманда

Прати Е-Маил

 Borce

Потврден огласувач