Logo

OPEL CORSA 1.3 CDTI

Број на оглас: 2209278 | Објавен на: 27.03.2017, 18:21
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Opel

Модел: Corsa

Година: 2004

Гориво: Дизел

Километри: 120000

Менувач: Рачен

Каросерија: Maли градски

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Цена: 2.999 € Цената е фиксна 3.150 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Корсата е добро зачувана, редовно сервисирана, со фул опрема, алуминиумски бандаши со добри гуми 185/55/15. Економична (5 литри/100км), ефтина за одржување и ефтина регистрација. Носи фиатов мотор кој е на ланче, значи нема ребраст, нема класична бош-пумпа. Корсата има 51 КВ и 70 КС. Секојдневно ја возам и сум презадоволен од неа. Единствена забелешка (визуелна) е што има неколку лесни гребнатинки кои се нормални за половна кола. Регистрирана до 16.11.2017 г.

 Кочани    Општина: Кочани

Прати Е-Маил

 Blagoj

Потврден огласувач