Logo

BLUETOOTH ZVUCNIK MUSIC SO USB;SD/TF CARD LIGHT SHOW

Број на оглас: 2214049 | Објавен на: 05.02.2017, 14:47
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 600 МКД

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Додатоци за Мобилни телефони / Bluetooth додатоци

Вид на оглас: Се продава


Продавам нови Bluetooth звучници со модерен и компактен дизајн и одличен чист звук.
Звучникот има USB и SD/TF card влез односно може да се слуша музика директно од USB или SD/TF картичка.
Звучникот е со вграден микрофон и може да се користи како HANDS - FREE за разговарање од мобилен.
Се полни преку USB кабел за околу 2 часа а со полна батерија може да се користи и до 5 часа.
Звучникот е со вградено лед светло и додека се користи има LIGHT SHOW,менува бои.
Достапен е во три бои:плава,жолта и пинк.
Специфкации:
-Работна далечина: до10 метри
-Работно време: 5 часа.
-Димензии: 60x60x50 mm.
-Тежина: 230g.
-Мокност на звучник: 3W.
-Фрекфенција: 280Hz - 16KHz.
-Батерија: 520mAh.
-Полнење на батерија: 2 часа.
Испорака низ цела Македонија по карго.

 Скопје    Општина: Автокоманда

Прати Е-Маил

 Boro

Потврден огласувач