Logo

***Kapital***Plac vo Ohrid 15 Korpus 975 mkv

Број на оглас: 2255488 | Објавен на: 14.04.2018, 12:32
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 975 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: 40.000 €

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Шифрa 40 060

Ексклузивна понуда:

Урбанизиран плац во Охрид, урбана заедница 15 Корпус, во непосредна близина на Дрвара.

Површина на плац 975 мкв.

Според урбанистички план плацот има услови за градба на 2 Индивидуални станбени згради - куќи, локација 1 и 2 со катност П+1 и габарит 15 х 16 метри.

Инфраструктура: асвалтен пат, вода, струја и канализација.

Агецијата поседува ексклузивно право за продажба на овој недвижен имот.


Погледнете ја нашата понуда на веб страната:
www.kapitalohrid.mk
Контакт е-маил:
contact@kapitalohrid.mk
Контакт телефони:

070/388-844
078/232-047
046/611-144

 Охрид    Општина: Охрид

Прати Е-Маил

 Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид (претпријатие)

Потврден огласувач