Logo

SPY KAMERA VO VID NA USB STICK - SPY KAMERI ZA VIDEO NADZOR

Број на оглас: 2258265 | Објавен на: 07.09.2017, 09:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 800 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Видео надзор

Вид на оглас: Се продава


Нова мултифункционална USB скриена камера koja oсвен како скриена камера можи да се користи и како стандардно USB за пренос на податоци, потоа како WEB камера, читач на Micro SD картички, диктафон и фотоапарат. Не е потребно инсталација на дополнителен софтвер за користење на самата камера. Има и посебен мод на работа со сензор на движење, значи снима само кога има движење и доколку во времетраење од околу 2 минути нема никакво движење престанува да снима се додека сензорот не забележи повторно движење.

Ако немате мемориска Micro SD карта се доплаќа 300 денари за 8GB или 500 денари за 16GB.

Подетални Карактеристики:
--------------------------------------
* Видео Формат AVI
* Фотографија Формат M-JPEG
* Аудио Формат WAV
* Резолуција на Фотографија 1280x 960
* Резолуција на Видео Снимка 720 x 480
* Капацитет на Батерија 300mAh
* Максимално Време на Снимање. 90 минути (Со додатен уред можи да снима и до 12 - 14h)
* Подршка на Micro SD картица максимално до 32GB

Доколку имате потреба да снимате повеќе време до максиум 12 до 14 часа, се доплаќа 700 денари за дополнителен уред кој ги вклучува следниве работи:

* USB Power Bank (Кој го крева напонот од батеријата од 3,7V на 5V и ќе ја напојува камерата 12 до 14 часа,.

* Батерија 18650 3,7V Литиумска со полнење - "Слика 6".

* Полнач за батеријата - "Слика 6".

Самиот додатен USB Power Bank уред освен за напојување на камерата можи да се користи за напојување на секаков уред кој работи на DC-5V, на пример да го полните мобилниот кога сте негде надвор од дома и немате каде да го наполните.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ВАША АДРЕСА НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КАРГО!!!

 Битола    Општина: Битола

Прати Е-Маил

 Zoran

Потврден огласувач