Logo

VIDEO NADZOR KAMERA KAMERI HD 1000TVL 1/3" CMOS

Број на оглас: 2328969 | Објавен на: 09.03.2018, 10:18
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1.500 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Видео надзор

Вид на оглас: Се продава


Нови HD камери за видео надзор 1000TVL 1/3" CMOS, продукција на високо-квлаитетна слика, погодни и за внатрешна и надворешна употреба, и за денско и за ноќно снимање. За ноќен режим на работа камерите се опремени со 3 моќни IR диоди со кои можи да се снима на растојание од 30 до 40 метри.

Лесно може да се монтира до некој совршен агол без разлика на местоположбата бидејќи држачот има можност да се постави и на горниот и на долниот дел од камерата во зависност од потребата.

Подетални технички карактеристики:
---------------------------------------------------------------------
* Слика Сензор: 1/3 "Боја CMOS сензор на слика
* ТВ систем: PAL
* IP LED: IP66
* Хоризонтална резолуција: 1000 ТВ линии
* Леќи: 6mm (стандардно)
* Мин. Осветлување: 0.01 Lux
* IR зрачење - Растојание: до 30-40M
* Водоотпорна: Да
* Видео Конектори: BNC
* Конектор за напојување: 12V DC

Во пакетот е вклучено:
---------------------------------------------------------------------
* 1000TVL 1/3" CMOS Камера
* Држач за камерата
* Напојување за камерата 12V 1A
* Упатство со сертификат
* Потребните типли и штрафови за зацврстување на камерата.

ВРШИМЕ ДОСТАВА НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КАРГО.

 Битола    Општина: Битола

Прати Е-Маил

 Zoran

Потврден огласувач