Logo

Производство на газишта,масивни плочи,елементи за мебел

Број на оглас: 2330769 | Објавен на: 17.09.2017, 10:20
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 12 €
Цената не е фиксна

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Дрвна индустрија и Преработка на дрво

Вид на оглас: Се продава


БЦ – Транском Панел “ ДОО УВОЗ - ИЗВОЗ с.Ратево,Берово се занимава со производство на масивни плочи со ширинско слепување на елементите.
Опремата за производство е од најсовремен тип набавена од Германија и САД.
Капацитетот на производство е 60 м3 месечно со работно време од 8 часа на ден.
Суровината за производство на масивни плочи е бука (благо парена или бела - природна), бор, даб или друго по ваша нарачка.
Димензијата на плочите што се произведуваат може да биде : ширина до 1 000 мм, должина до 2 600 мм и дебелина од 20 мм, 35 мм, 40 мм и 44 мм ( се произведуваат и ногари за маси од разни димензии 70 x 70, 80 x 80, 100 x 100 и 120 х 120 мм).
Заради контрола на квалитетот на готовите производи, погонот располага со сопствена сушара со капацитет од 60 м3, опремена со најсовремена технологија од словенско производство за водење на процесот – режимот на сушење.
Покрај производство на масивни плочи капацитетот има можност да произведува и маси, најразлични елементи и делови за мебел, газишта и друго по ваша нарачка.
Производниот капацитет е лоциран во с.Ратево – Берово, Р. Македонија.
E – mail : bc_transkom@yahoo.com, info@bc-transkom.mk
web : bc-transkom.mk

 Берово    Општина: Берово

Прати Е-Маил

 Milan Cikarski

Потврден огласувач