Logo

Smart casovnik DZ09

Број на оглас: 2332232 | Објавен на: 12.01.2017, 19:06
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 22 €

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Додатоци за Мобилни телефони / Bluetooth

Вид на оглас: Се продава


NOV Smart Watch DZ09 Clock With Sim Card
Паметен часовник со сим картичка

Паметниот часовникот е компатибилен со сите Android и iOS (Samsung, iPhone и др.) телефони.
Се поврзува преку bluetooth по што може да примате повици, да зборувате, да слушате музика и да примате известувања од Facebook,Viber SMS и други апликации (Без да поставувате SIM картичка).
Со ставање на SIM картичка во часовникот, може да се користи како телефон (оделно без да го поврзувате со вашиот телефон).
Екран TFT HD LCD 1.56"
Резолуција на екранот 240 Х 240 Пиксели.
Максимална поддршка до 32 GB Мемориска картичка.
RAM 128M ROM 64M
Камера 1 MPX
Bluetooth Верзија 3.0
Процесор MTK6261
Батерија 380 mAh

Пакетот вклучува:
1 X DZ09 Паметен часовник
1 X Упатство за користење
1 X USB Кабел
1 X Заштитна Фолија

 Прилеп    Општина: Прилеп

Прати Е-Маил

 M

Потврден огласувач