Logo

BMW 318 (E46) - MOZE ZAMENA/MENUVAM-ЗАМЕНА

Број на оглас: 2341558 | Објавен на: 13.01.2017, 16:07
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: BMW

Модел: 318

Година: 2002

Гориво: Бензин / Плин

Километри: 190000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Сина

Регистрација: Македонска

Цена: 4.750 € Цената не е фиксна 5.555 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Продавам BMW 318i со 143 кс (на ланче). Сега монтиран НОВ плински уред . Во добра состојба , нема изгниено , сочувана внатрешност .
Сервисиран (нови амортизери,масло,филтри,предница ).
Регистриран до 07/2017 со ЗЕЛЕН КАРТОН . Поседува алу. бандажи 16ки и 4 зимски гуми .
Има 2 оригинални клуча и сервисна историја . Поминати 225.000км.

При комбинирано возење на плин (во град и на отворено) за 1000 денари се поминуват околу 330 км .

Опрема : климатроник , паркинг сензори , ел.шибер , ел.стакла ,ел.ретровизори ,ел. фарови , централна со далечинско,airbag x 4 , ESC (систем против пролизгување) , ABS , Bluetooth конекција за smartphone + USB полнач за телефон, металик боја ....и друго

Можна е замена за теренец / џип....

 Кочани    Општина: Кочани

Прати Е-Маил

 Lice za kontakt

Потврден огласувач