Logo

Компјутер AMD Athlon 4200+

Број на оглас: 2365956 | Објавен на: 20.03.2017, 23:12
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Процесор: над 2 GHz

Xaрд диск HDD: 80 GB

РАМ Меморија: 2 GB

Цена: 4.000 МКД Цената е фиксна

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Продавам половен компјутер (само куќиште)
со следните перформанси:
CPU (процесор): AMD Athlon 4200+ dual core
MB (матична): ECS GeForce 7050M-M v2.0
RAM (меморија): 2x1GB DDR 2
HDD (хард диск): Exelstore 80GB
OD (оптички уред): LG DVD RAM
PSY (напојување): DeLux 400W
Case (куќиште): DeLux црно
Компјутерот е целосно функционален - исправен и тестиран. Инсталиран е со Win7 Ultimate. Фотките се автентични - од компјутерот што се продава. Цената е фиксна - без замени и ценкања. Гаранција 3 месеци.

 Прилеп    Општина: Прилеп

Прати Е-Маил

 Slavko

Потврден огласувач