Logo

Steper dvonasocen \\\ Runners ///

Број на оглас: 2368776 | Објавен на: 20.11.2018, 10:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 4.200 МКД

Категорија: Спортска опрема и активности / Фитнес / Вежбање / Справи / Опрема / Степери

Вид на оглас: Се продава


Степерот е двонаменска справа која ви помага да се ослободите од вишокот на масни наслаги.
Преку забавни кардио вежби истовремено работите на тонирање на мускулите само со овој Swing Stepper. Тајната е во двонасочното лизгачко движење со хидрауличен отпор. За разлика од другите степери, во движењата на Swing Stepper се вклучени поголем број на мускули.
Еластичните траки за отпор имаат меки рачки од пена и ви овозможуваат да го прилагодите вежбањето на вашите можности. Педалите се нелизгачки и вежбањето на нив е сосема безбедно. Компјутерот покажува време, ги мери активностите и калориите со што ви ги дава сите потребни информации за правилно и ефикасно вежбање.

ПРЕДНОСТИ:
странични движења - одлични за внатрешните мускули на колковите и бутините, мал притисок на зглобовите
согорување на калориите и кардио - вежби
го подобрува метаболизмот и ја зголемува флексибилноста
го тонира телото
дополнителни еластични јажиња за вежбање на горниот дел од телото
подлога која не се лизга
не зафаќа многу простор
лесен за преместување
компјутер со основни информации за вежбањето
мал и компактен - едноставен за складирање
еластични траки за отпор со меки рачки од пена.


Dostava niz cela Makedonija ! ! !

 Струмица    Општина: Струмица

Прати Е-Маил

 Runners MK

Потврден огласувач