Logo

USB Isolator Protection Board Magnetic Coupling Isolation Mo

Број на оглас: 2372375 | Објавен на: 14.08.2017, 16:01
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1.500 МКД

Категорија: Компјутери / Останато

Вид на оглас: Се продава


MOZNA ZAMENA
ОПИС
Преку изолација на ADuM4160 чип помеѓу USB домаќин со USB од компјутер, да се избегнат електромагнетни пречки.

Примена:

USB дебагирање опрема. Како што се сите видови на USB интерфејс симулатори, JTAG / SWD интернет провајдер / ASP / IAP / ICP симнувачот, итн
HiFi стерео опрема. Ако користите како излезен сигнал USB DAC е многу корисен.Често за актуелниот шум што се јавува од компјутер USB изолатор е многу добро решение.
Сите видови на индустриска контрола на USB уреди. Индустриско опкружување, USB уреди , како што се USB глувче, тастатура, USB сериска порта комуникациска опрема. USB изолатор ефикасно да се намали индустриско опкружување на ризикот од паѓање и оштетување на опремата.
Други вообичаени USB периферни уреди, како глувче, тастатура, USB звучна картичка, USB флеш диск, принтер, дигитална камера, USB HUB (HUB), USB камера

 Велес    Општина: Велес

Прати Е-Маил

 Bube

Потврден огласувач