Logo

Конфигурација i3 компјутер - Gaming chieftec

Број на оглас: 2378836 | Објавен на: 21.03.2017, 10:20
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Процесор: над 3 GHz

Xaрд диск HDD: 500 GB

РАМ Меморија: 4 GB

Цена: 8.700 МКД 8.900 МКД

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Продавам компјутерска конфигурацијa:

CPU: Intel i3-2120 @ 3.30GHz
MB: ECS H61H2-M2
RAM: 4GB DDR3
VGA: nVidia GT 430 1GB DDR3 (VGA/DVI/HDMI)
HDD: 500GB SATAIII 7200rpm Western Digital
CASE: Chieftec + Chiteftec напојување.

Компјутерот е тој на сликите, во одлична состојба без никаков проблем.

Гратис достава низ цела Македонија.

 Пробиштип

Прати Е-Маил

 Miki

Потврден огласувач