Logo

PROTOCEN BOJLER NA BATERII BEZ PRIKLUCOK NA STRUJA

Број на оглас: 2381203 | Објавен на: 13.10.2017, 18:34
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 5.500 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Дом и Градина / Туш кабини

Вид на оглас: Се продава


IDEALNI ZA VIKENDICI I MESTA KADE STO NEMA ELEKTRICNA ENERGIJA!!!
IMAME RAZLICNI TIPOVI NA PROTOCNI BOJLERI NA PLIN:
6L - 12 kW = 5.500 denari
8L - 16 kW = 6.500 denari
10L - 20 kW = 7.500 denari
12L - 24 kW = 8.000 denari
12L - 24 kw = 11.000 denari (nov model digitalen) POCNETE DA STEDITE NA SMETKITE ZA VODA I STRUJA SO NOVITE PROTOCNI BOJLERI NA PLIN BEZ ELEKTRICNA ENERGIJA SO EDNA GODINA GARANCIJA (ЕДНА ПЛИНСКА БОЦА ОД 500 ДЕНАРИ 5-6 МЕСЕЦИ)
Карактеристики на Производот:
* Проточен Бојлер на Плин
* 12 Литри во минута капацитет
24kW/h моќност
* LPG Плин
* ODS System (Систем за контрола на кислород во воздух)
* FFD System (Систем за одржување на пламен)
* Piezzo упалјач
* 2 A батерии
* Нема потреба од приклучок на струја
* Регулација на притисок за ПЛИН и за ВОДА
* LCD екран показател на температура
* Димензии на бојлерот 33*18.5*62 mm
* Потрошувачка 100 ml/h

 Скопје    Општина: Скопје Центар

Прати Е-Маил

 VIBER

Потврден огласувач