Logo

PEUGEOT 207 CC 1.6 16V TURBO SPORT UVOZ SVAJCARIJA

Број на оглас: 2386070 | Објавен на: 23.04.2017, 10:57
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Peugeot

Модел: 207

Година: 2008

Гориво: Бензин

Километри: 180000

Менувач: Рачен

Каросерија: Кабриолети

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Цена: 5.490 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


AVTOMOBILOT E SO SITE EKSTRI
UVEZENA OD SVAJCARIJA
REGISTRIRANA E CELA GODINA
207CC 1.6 16 VENTILI TURBO ZA SVAJCARSKI PAZAR
MOZE DA SE PROVERI PO VAS IZBOR VO KOJ SERVIS STO SAKATE
18 KI ALU BANDAZI SO
EKSTRA PROFILNA GUMI
менувач со 6 брзини

воздушно перниче
Воздушни перничиња за возачот и совозачот
Активни шап остатокот
Активни потпирачот за грб и потпирачи за глава
Анти-блокирачки систем за сопирање (ABS)
контрола на пролизгување (ASR)
Моќ стигнале ретровизори
Странични ретровизори во боја на каросерија
Ретровизор десно и лево греење и електрично прилагодување
патен компјутер
Помош при кочење (BAS)
бројач на вртежи
затемнето стакло
Електрични прозорци Преден + заден
Електро-Vario-покрив
Електронска програма за стабилност (ESP)
Gurtkontrolle
затегнувачите на предните
за одмрзнување на задниот прозорец
контролирани катализатор
Детско седиште ISOFIX совозачката уред
клима уред
Воздушно перниче за колената на возачот
багажникот светлина
хромирана решетка
Кожни седишта
Управувачкиот столб прилагодливи по висина и длабочина
Нивелирање на предните фарови од внатре
Светлина предупредувачки звучен
Сочинуваат огледало право
фарови за магла
Заден фар за магла
При нагло сопирање (EBS)
Oelstandsanzeige
Контрола на растојанието при паркирање Задна
Педали со алуминиумска издание
Филтер за полен (прашина филтер)
Радио / CD плеер со 6 ЛС и MP3 поврзување во касетата вкл на. Далечински управувач
Бришење ленти
комплетот за поправање гуми со компресор
Рачката во алуминиум и кожа
Странични воздушни перничиња за возачот и совозачот
Заштитниот систем страничен удар
Странични лајсни во боја на каросерија
зависно од брзината серво волан
Спортски кожен волан
Предни спортски седишта
Tripmeter
Контрола на патувањето со ограничувач на брзината
Минибар во Хром
солидна боја
хромирани издувни цевки
Предна heizbar
Предни седишта подесиви по висина
дисплеј одржување интервал
мерач на температура на вода

 Струмица    Општина: Струмица

Прати Е-Маил

 scudo

Потврден огласувач