Logo

Motokultivator

Број на оглас: 2397428 | Објавен на: 05.10.2017, 12:01
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 21.500 МКД

Категорија: Моторни Возила / Земјоделски возила / Останато

Вид на оглас: Се продава


Мотокултиватор OKAY модел NP - 75 е со економичен и егрономичен бензински четирикратен мотор со моќност од 7 кс. Мотокултиваторот е лесен, тивок и многу ефикасен и едноставен за ракување. Совршен култиватор за стопани со големи барања кои се грижат за животната средина, како и за напредување и подобри резултати. Култиваторот OKAY модел NP - 75 е меѓу најдобрите култиватори од неговата класа произведни досега. Тростепенскиот менувач (две брзини напред и една назад), достапноста спецификациите и контролата го прават лесен за ракување и транспорт.

Карактеристики на култиваторот:
- Eкономичен и ергономичен бензински мотор со моќност од 7 коњски сили.
- Јака трансмисија
- Широчина на фрезирање 20-100 cm
- Длабочина на фрезирање 10-120 cm
- Потрошувачка на гориво 400ml на 1 час
- Тежина 84 кг

Со купување на овој мотокултиватор добивате гратис : Браздач кој се регулира.

Целосната логистика, презентација на производот и поддршка се на наша страна како и гаранција за квалитетот во гаратниот рок и вон него.
СЕКОГАШ СО НАЈГОЛЕМ ИЗБОР И СЕКОГАШ НА ЛАГЕР САМО ВО НАЈК ПРОМ с.Дабиле - Струмица
Лидер во регионот за земјоделската механизација кој е секогаш на ваша страна.

тел: (034) 523-513
моб: 075 468-396, 075-468-450
е-пошта: najkprom@live.com
web: www.najkprom.mk
facebook: www.facebook.com/najkprom

 Струмица    Општина: Босилово

Прати Е-Маил

 НАЈКПРОМ