Logo

Lenovo G500 i7 HD8570 2GB 640HDD 8GB

Број на оглас: 2418603 | Објавен на: 24.04.2017, 01:35
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Производител: IBM/Lenovo

Xaрд диск HDD: 1 TB

РАМ Меморија: 8 GB

Модел на процесор: Intel Core i7

Тип на хaрд диск: HDD

Големина на екран: 15 - 16 инчи

Цена: 23.500 МКД

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Lenovo G500 kako nov

i7 2630QM
8GB RAM
640HDD
Radeon HD8570 2GB +
Intel® HD Graphics 3000

Na laptopot se mu raboti besprekorno ima instalirano Windows 10

pogoden e za video editing rabota so autocad armcad adobe elements za Gaming itn....

moze zamena za skuter, desktop itn....

 Скопје    Општина: Илинден

Прати Е-Маил

 Dalibor

Потврден огласувач