Logo

Audi A5 3.0TDI - ABT QUATTRO

Број на оглас: 2419284 | Објавен на: 29.04.2017, 14:50
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Audi

Модел: A5

Година: 2010

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Седани

Боја: Црна

Регистрација: Странска

Регистрирана до: 03.2018

Сила на моторот: 180 kw / 245 ks

Цена: 15.950 € 18.000 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Audi A5 2010та година на 208,000 километри (реални, може да се проверат во било кој овластен сервис на ауди), 3000 кубици мотор со 245 коњски сили. Cenata e samo za kash

Колата е во беспрекорна состојба. Од опрема поседува СЕ, со новата 3G+ MMI навигација со хард диск, греачи на седишта, целосен S-LINE пакет (внатрешен и надворешен).

Од додатна опрема поседува целосен ABT тјунинг во ABT-Sportsline во Германија, за тоа како гаранција имам и сертификат. Преден ABT браник, заден ABT браник со дифузер и издуви од грана исто така ABT. 20ки ABT оригинални бандажи со Pirelli P-ZERO гуми (265/30/20) на 6,000 километри.
Има и софтверско чипување на моторот, односно REMAP и EGR-OFF. Достигната е сила од 206 киловати или 276 коњски сили.

Колата е за вистински љубители, моментално е на Бугарски таблици. Може да се царини во било кој момент.

 Струмица    Општина: Струмица

Прати Е-Маил

 trajce

Потврден огласувач