Logo

OKAY MOTOKULTIVATOR DIZEL MOTOR 7,5KS - NAJK PROM

Број на оглас: 2427038 | Објавен на: 11.12.2017, 11:01
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 599 €

Категорија: Моторни Возила / Земјоделски возила / Останато

Вид на оглас: Се продава


Мотокултиватор OKAY модел NP - 100FC-Z е со економичен и егрономичен дизел мотор со моќност од 7,5KS. Мотокултиваторот е многу ефикасен и едноставен за ракување. Најголемата предност на овој мотокултиватор што го прави ефикасен и лесен за употреба е директниот кардански пренос на моторот, тоа значи дека моделот на дизел мотор со кардански излез кој е директно поврзан на диференцијалот на мотокултиваторот, кој истиот работи на принцип со (конусен-танирасти зупчаници) исто како и кај тракторите. Моделот на моторот и диференцијалот прават искористената моќност на моторот да биде 100% искористена. Тоа го прави да биде различен и многу по ефикасен до другите мотокултиватори на кои преносот на моторот се пренесува преку каиши. Совршен мотокултиватор со мала потрошувачка за постигнување на подобри резултати на вашиот терен.

Мотокултиваторот OKAY модел NP - 100FC-Z е меѓу најдобрите дизел мотокултиватори од неговата категорија. Четиристепенскиот менувач (две брзини напред и две назад), достапноста спецификациите и контролата го прават лесен за ракување и транспорт.

Карактеристики на мотокултиваторот:
- Директен кардански пренос на моторот
- Eкономичен и ергономичен дизел мотор со моќност од 7,5KS
- Широчина на фрезирање 20-100 cm
- Тип на ножеви на фрезата - 8x3(12) ножеви на лева и десна страна вкупно 24 ножеви
- Длабочина на фрезирање 10-15 cm
- Потрошувачка на гориво 400ml на 1 час
- Тежина 84 кг

Како дополнителна опција за мотокултиваторот може да му се вгради Електричен стартер(палење преку клуч) од наша страна по ваша нарачка по акциска цена од 6,000ден.

Во цената се вклучени: браздач и плуг кои се регулираат.

НАЈК ПРОМ е генерален увозник на светски познатиот и
реномиран италијански бренд OKAY Еkonomic кој е специјализиран за производство на мотокултиватори, агрегати за струја, моторни пумпи, моторни косачки, тримери како и секако вид на бензински и дизел мотори.

Целосната логистика, презентација на производот и поддршка се на наша страна како и гаранција за квалитетот во гаратниот рок и вон него.

Лидер во регионот за земјоделската механизација кој е секогаш на ваша страна.

НИСКИ ЦЕНИ, ВИСОК КВАЛИТЕТ - НАЈК ПРОМ с.Дабиле - Струмица
Facebook: https://www.facebook.com/pg/NAJKPROMDOOEL
Контакт: 034 523 513, 075 468 396, 075 468 397, 075 468 450
email: najkprom@live.com
web: www.najkprom.mk

 Струмица    Општина: Босилово

Прати Е-Маил

 Najk Prom Dooel

Потврден огласувач