Logo

Plac na Kozjak - Blizansko

Број на оглас: 2430614 | Објавен на: 06.06.2017, 09:19
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 616 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: 1 МКД
Цената не е фиксна

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава атрактивен градежен плац во урбанизиран дел на брегот на езеро Козјак на само 55 км од Скопје, со имотен лист и маркица за градба. Убава локација, во прекрасен крај со многу убав пејсаж, чист воздух, чиста вода, место на кое може да се избега од загаденото Скопје. Плацот се наоѓа на 50м од езерото во урбанизирана населба,веднаш до патот кој води до с. Здуње.

Карактеристики на плацот:
- Вкупна површина - 616 м2
- Максимална површина за градба (основа) – 77,40 м2
- Катност на дозволена градба – П+По
- Намена на земјиште – Викенд куќа А-4
- Имотен лист – уредно регулиран во ДУП за населба Близанско
- Преносливост на сопственост – дозволена веднаш
Се продава со комплетна документација, одобрение за градба, платени комуналии.
Може веднаш да се почне со градба.
Цена е по договор!

КОНТАКТ ДУШКО
тел. 070/330-189

 Македонски Брод

Прати Е-Маил

 Ана