Logo

OPEL ZAFIRA

Број на оглас: 2432456 | Објавен на: 09.01.2018, 14:57
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Opel

Модел: Zafira

Година: 2002

Гориво: Дизел

Километри: 180000

Менувач: Рачен

Каросерија: Моноволумен

Боја: Сина

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 10.2018

Сила на моторот: 74 kw / 101 ks

Цена: 1 €
Цената не е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


OPEL ZAFIRA А 2.0 DTi SELECTION Redesign 2003
Продавам Зафира А, 74kW, 101 KS,
максимум пакет на опрема освен кожа,
регистрирано 7 седишта (5+2),
електрични стакла,
шибедах (електричен шибер) со 2 режима,
централно заклучување со опција за заклучување на врати, стакла и шибер,
ABS,
аларм,
фабричко озвучување CD SIEMENS + 6 звучници со команди на волан и активен фабричен код OPEL,
airbag,
фабрички затемнети стакла,
клима работи перфектно (2 режими-степени на ладење и греење),
двобоен ентериер,
handller со касети двострано и за напред и позади помеѓу предните седишта,
супер семејно возило.

Прв сопственик во Македонија.

Колата е купена од Германија од официјален застапник на ОPEL - FACKELMAN AUTO.

Регистрирана на МК таблици

Инф: 076-547-257

 Куманово    Општина: Куманово

Прати Е-Маил

 IT & TV

Потврден огласувач